Американският изследователски център в София предлага тримесечни стипендии за провеждане на научни изследвания
Американският изследователски център в София, България (http://www.einaudi.cornell.edu/arcs/) поканва за кандидатстване за тримесечни стипендии за провеждане на научни изследвания в американското училище по Класическа филология в Атина(ASCSA) (http://www.ascsa.edu.gr) или в американския изследователски институт в Турция (ARIT), Истанбул и Анкара (http://ccat.sas.upenn.edu/ARIT/). Проектите са за научни изследвания във всяка област на хуманитарните науки.
Стипендиите включват средства за нощувки в Атина, Истанбул и Анкара в продължение на три месеца, пътни разходи, храна, както и дневни разходи (които се използват за лични разходи иразходи, свързани с научните изследвания). Стипендията ще се дава в продължение на трипоследователни месеца до 31 декември 2011 година. Одобрените кандидати ще направят устнопредставяне на техните научни изследвания в ARCS след срока на техния престой в центровете.
Условия за участие: Кандидатите трябва да са български граждани, в момента живеят в България и трябва да има успешно защитена докторантура през последните 10 години (през 2001 г., или по-късно). Владеенето на английски език е задължително. Познаването на съвременен гръцки и турски езиk е предимство.
ПРОЦЕДУРА ЗА КАНДИДАТСТВАНЕ: Формулярът за кандидатстване е на разположение за изтеглянена http://www.arcsofia.org/application-materials/); кратка автобиография, описание на проекта (до три страници) посочва се важността на научните изследвания и необходимостта от провеждането му вASCSA или ARIT, две писма от учени в областта коментиращи стойността и приложимостта на проекта.Всички материали за кандидатстване трябва да бъдат на английски език. Тези материали трябва дабъдат изпратени по имейл до Денвър Graninger професор (graninger.arcs @ gmail.com), директор, до 1 март 2011 година. На Хартиен носител заявления няма да бъдат приемани. Финалистите ще бъдатинтервюирани в ARCS през март.
ЗА КОНТАКТИ: Всички въпроси, можете да отправяте към проф. Гранинджер (graninger.arcs @gmail.com) или д-р Емил Нанков (ehn2@cornell.edu)
Няма коментари:
Публикуване на коментар